دکتر سعید مقدم » تزریقات زیبایی » تاثیرات شگفت انگیز فیلر در درمان تیرگی و گودی زیر چشم
مدت زمان مطالعه۵ دقیقه

تاثیرات شگفت انگیز فیلر در درمان تیرگی و گودی زیر چشم

در این مقاله قصد داریم تا در مورد رفع تیرگی دور چشم از طریق تزریق فیلر صحبت کنیم. تیرگی دور چشم  یکی از نواقص رایج در خانم های می باشد که تاثیر فراوانی در کاهش زیبایی صورت و چشم ها دارد. استفاده از روش هایی چون کرم های دور چشم و یا مواد آرایشی مثل کانسیلرها معمولا روش های خوبی برای کاهش این نقص در صورت نیستند. همانطور می دانید پوست نواحی دور چشم بسیار حساس بوده و اگر کرم های دور چشم و یا مواد آرایشی با کیفیتی برای آن ها استفاده نشود، منجر به ایجاد عوارض بیشتر خواهد شد. سلول های موجود در نواحی دور چشم به دلیل اینکه دارای متابولیسم بسیار بالاتری هستند، بسیار حساس به شرایط محیطی می باشند. ایجاد خشکی و دهیدراته شدن سلول های نواحی چشم به سرعت سبب تغییر رنگ و تیرگی در آن ها می شود. یکی از راهکارهای درمانی موثر می تواند استفاده از فیلرها برای رفع تیرگی دور چشم باشد. برای همین منظور قصد داریم تا در این مقاله موارد زیر را با جزئیات بیشتری مورد بررسی قرار دهیم.

  • معرفی انواع فیلرها برای تزریق زیر چشم
  • نحوه تزریق فیلر زیر چشم
  • فیلر برای چروک زیر چشم
  • فیلر زیر چشم بلوترو
  • عوارض فیلر زیر چشم
  • مراقبتهای بعد از تزریق فیلر زیر چشم

درمان سیاهی و تیرگی زیر چشم با تزریق فیلر

نحوه تزریق فیلر زیر چشم

برای تزریق فیلر به زیر چشم از دو روش استفاده می شود که شامل استفاده از سوزن های عادی برای تزریق است و روش دوم استفاده از سوزن کانولا می باشد. اخیرا برای تزریق و به علت کاهش عوارض ناشی از تزریق فقط از سوزن کانولا استفاده می شود. سوزن کانولا نوعی سوزن با نوک و منعطف می باشد که نوک آن همانند سوزن های عادی زیاد تیز نیست، برای همین منظور سبب ایجاد برش های ناخواسته در پوست نمی شود. برای وارد کردن این سوزن به داخل پوست ابتدا سطح پوست را با استفاده از سوزن عادی سوراخ می کنند و سپس سوزن کانولا را وارد می کنند. و سپس پزشک اقدام به تزریق فیلر در نواحی مختلف پوست می کند. همانطور که گفته شد این سوزن تیز نبوده و به همین علت نمی تواند وارد هیچ عروق خونی شود، بنابراین احتمال کبودی با استفاده از این سوزن بسیار کم می باشد. یکی از مزیت های مهم استفاده از این سوزن این است که برای افراد ایجاد درد نمی کند و در نتیجه سبب ایجاد واکنش های ناخواسته در طی تزریق نمی شود.

تزریق فیلر برای رفع چروک زیر چشم

معمولا فیلرهای که سبب ایجاد رفع تیرگی می شود، چین و چروک های زیر چشمی را نیز از بین می برند. بهترین نوع فیلری که معمولا برای منظور مورد استفاده قرار می گیرد، فیلر هیالورونیک اسید می باشد که به علت قدرت آبرسانی این فیلر تاثیر فراوانی در رفع چین و چروک های پوستی دارد. فیلر هیالورونیک اسید معمولا در همه برندهایی که برای رفع چین و چروک های زیر چشم استفاده می شود، یافت می شود.

بهترین مارک فیلر زیر چشم

بلوترو معروف ترین البته بهترین برند استفاده شده برای رفع چین و چروک های زیر چشم می باشد. از این برند برای رفع خطوط زیر چشم و چین و چروک های زیر چشم استفاده می شود. بلوترو یک برند آلمانی می باشد که توسط شرکت Merz Pharma تولید می شود. مواد به کار رفته در این برند به طور عمده از هیالورونیک اسید است. به همین علت با ایجاد آبرسانی در پوست نواحی زیر چشم سبب از بین بردن چین و چروک های زیر چشم می شود. این برند با استفاده از تکنیک پیشرفته ماتریکس منسجم پلی فشرده تولید می شود، در نتیجه در سراسر  حفره های زیر چشم نفوذ کرده و سبب باز شدن چین و چروک های زیر چشم می شود.

عوارض تزریق فیلر زیر چشم

متداول ترین عوارضی که ممکن است ایجاد شود، کبودی، تورم و ایجاد درد موقت زیر چشم می باشد. البته توجه به این نکته ضروری است که مهارت پزشک در انجام این روش بسیار اثرگذار بر ایجاد عوارض می باشد. بنابراین انتخاب دکتر خوب برای تزریق فیلر زیر چشم یکی از مهم ترین اقدامات برای انجام این روش می باشد.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر زیر چشم

  • برای کاهش کبودی ناشی از تزریق فیلر تا دو روز از کمپرس آب یخ استفاده کنید، البته توجه به این نکته ضروری است که برای استفاده از کمپرس یخ به هیچ عنوان آن را مستقیم بر روی نواحی تزریقی قرار ندهید.
  • زمان های حمام رفتن خود را کوتاه کنید و تا دو هفته از حضور در مکان های گرم و مرطوب مثل استخر و حمام خودداری کنید.
  • تا 1 ماه پس از تزریق از مصرف هر گونه مواد مخدر و یا مشروبات الکلی بپرهیزید.
  • از فشار دادن نابه جای محل تزریق خودداری کنید و سعی کنید نحوه ی ماساژ صحیح را یاد گرفته و زیر نظر پزشک انجام دهید.

نتیجه گیری

یکی از روش های زیبایی موثر و کاربردی برای رفع سیاهی و چین چروک زیر چشم استفاده از تکنیک تزریق فیلر می باشد. البته روش های دیگری چون استفاده از کرم های دور چشم و یا کانسیلرها هم برای رفع تیرگی زیر چشم و چین و چروک ها وجود دارد. اما این روش بسیار پر هزینه و اثرگذاری بسیار کمی دارند. عوارض ایجاد شده در این روش بسیار کم و موقت بوده و معمولا پس از گذشت چند روز کاملا رفع می شود و لی توجه به این نکته ضروری است که مراجعه به مراکز کلینیکی معتبر یا یک پزشک پوست با تجربه و ماهر در کاهش عوارض این روش بسیار اثرگذار می باشد.

دکتر سعید مقدم

دکتر سعید مقدم

پوست، مو و زیبایی – مشاوره کاشت مو
ایشان انواع خدمات تزریقات پوستی از جمله تزریق بوتاکس و تزریق فیلر و دیگر خدمات زیبایی و درمانی پوست مانند میکرودرم ابریشن، کربوکسی تراپی جهت رشد مو، لاغری و …

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با دکتر سعید مقدم