دکتر سعید مقدم » تزریقات زیبایی » بهترین روش های از بین بردن خط خنده
مدت زمان مطالعه۷ دقیقه

بهترین روش های از بین بردن خط خنده

همزمان با با افزایش سن، بدن میزان کلاژن کمتری تولید می کند. کلاژن مسئول پشتیبانی ساختاری اساسی پوست می باشد. کاهش میزان تولید کلاژن، در کنار آسیب های ناشی از تابش خورشید و سایر عوامل، صورت را با کاهش حجم مواجه می کند. این کاهش حجم خود را در گونه ها، ایجاد چین و چروک ها و خطوط فرو رفته و ظاهر پیرتر در صورت نشان می دهد. چین و چروک های صورت که در اثر کشش مکرر عادی عضلات صورت ایجاد می شوند. این موارد شامل چین و چروک بین ابروها (خطوط اخم)، چین و چروک های روی پیشانی، خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم و همچنین خطوط خنده و چین و چروک در لب بالایی است.

امروزه بسیاری از مردان و زنان روش های غیرجراحی را بر درمان این چین و چروک و خطوط ایجاد شده در صورت را انتخاب می کنند. روش های موجود برای درمان چین و چروک کم خطر و بسیار موثر هستند. یکی از این روش ها تزریق پرکننده های پوستی می باشد.

پرکننده های پوستی مقداری از حجم از دست رفته را برمی گردانند. در بحث زیبایی و جوانسازی پوست، گزینه های مختلفی برای بازیابی حجم از دست رفته پوست، وجود دارد که این نوشتار قصد داریم مطالبی را در مورد اسید هیالورونیک ها بیان کنیم.

ژل خط خنده

پرکننده های پوستی چیست؟

پرکننده های پوستی دقیقاً همانطور که از نامشان مشخص است می توانند مناطقی از پوست را که دچار کاهش حجم و چین و چروک شده اند را پر کنند. به طور مثال وقتی پرکننده در ناحیه اطراف دهان و در خط لبخند تزریق می شود، این پرکننده ها به راحتی حجم از دست رفته را به این ناحیه برمی گرداند و پوست را به سمت بالا هل می دهد و خطوط ایجاد شده را از بین می برد.

از پرکننده های پوستی برای بازگشت حجم استفاده می شود. اغلب مواد پرکننده طبیعی از اسید هیالورونیک ساخته می شوند. اسید هیالورونیک ماده ای است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد و مسئول آبرسانی و شادابی پوست است. هنگامی که یک ماده پرکننده طبیعی به یک ناحیه تزریق می شود، اسید هیالورونیک به مولکول های آب اطراف متصل می شود و پوست را سفت و محکم می کند.

پرکننده های پوستی حجم از دست رفته پوست را باز می گردانند و می توانند تولید کلاژن را در ناحیه تزریق افزایش دهند تا نتایج خود را برای مدت طولانی تری افزایش دهند.

پر کردن صورت با ژل هیالورونیک اسید

تزریق هدفمند با اسید هیالورونیک (پرکننده های پوست) در طی درمان چین و چروک به ویژه خط خنده در لایه های متوسط ​​تا عمیق پوست انجام می شود. این ماده می تواند به اثر ماندگارتر (بسته به نوع و موقعیت چین و چروک) دست یابد. پرکننده های پوستی می توانند مقدار زیادی رطوبت را در خود نگه دارد. این باعث می شود پوست اندکی پرتر شود، به طوری که چین و چروک ها را کاهش می دهد و یا حتی کاملا از بین برد. در نتیجه پوست ظاهری جوان و شاداب به دست می آورد.

اسید هیالورونیک چگونه استفاده می شود؟

اسید هیالورونیک در غلظت های مختلف موجود است و بسته به موقعیت و عمق چین و چروک توسط پزشکان استفاده می شود. از سوزن های بسیار نازک برای تزریق استفاده می شود، اگرچه تزریق بدون درد است اما در صورت تمایل، پزشکان پوست مناطق مربوطه را از قبل به صورت موضعی بی حس می کنند.

عوارض تزریق ژل برای رفع خط خنده

قرمزی، تورم یا کوفتگی بسیار کم می تواند رخ دهد. با این حال، عوارض جانبی حداکثر پس از 2-3 روز فروکش می کنند و به راحتی قابل کنترل است. برای محافظت از پوست باید چند روز پس از تزریق از رفتن به سونا و قرار گیری در معرض آفتاب خودداری کنید. اثر درمانی اسید هیالورونیک بلافاصله اتفاق می افتد و معمولاً تا شش ماه ادامه دارد. سپس ماده به طور کامل در بدن جذب می شود. اسید هیالورونیک سالهاست که توسط پزشکان پوست و مو استفاده می شود و در این مدت هیچ عارضه جانبی طولانی مدت مشاهده نشده است.

از پرکننده های پوستی در چه نواحی استفاده می شود؟

از پرکننده های پوستی در دو سوم پایین صورت، از ناحیه زیر چشم تا چانه استفاده می شود. از پرکننده ها همچنین برای بازگشت حجم از بین رفته در ناحیه پشت دست نیز استفاده می شوند. پرکننده ها ممکن است حجم را به این مناطق مشکل بازگردانند:

 • خطوط بینی (خطوطی که از بینی به گوشه های دهان منتهی می شوند)
 • خطوط ماریوت (خطوط عمودی که از گوشه های دهان به سمت پایین می روند)
 • خطوط نازولابیال یا پرانتزی (خطوطی که از گوشه بینی به صورت منحنی دو طرف دهان را احاطه می کند)
 • خطوط عمودی لب یا خطوط سیگاری ‌ها (خطوط عمیق و ریز دور لب ها)
 • گونه های فرو رفته
 • گودی و سیاعی زیر چشم
 • چین و چروک در ناحیه چانه
 • افزایش حجم لب های نازک
 • قرینه سازی لب های نامتقارن
 • پوشاندن تاندون ها و رگ های خونی پشت دست ها

تزریق ژل برای خط خنده

چه پرکننده پوستی برای من مناسب است؟

با توجه به اینکه انواع مختلفی از پرکننده های پوستی وجود دارد، پزشکان پوست بر اساس تجربه و آموزش گسترده ای که در این زمینه دارند و همچنین بر اساس اینکه ناحیه هدف جهت تزریق کدام منطقه است بهترین نوع پر کننده پوستی را انتخاب خواهد کرد.

تعداد جلسات تزریق ژل به خط خنده

این جلسات بسته به منطقه درمان متفاوت خواهد بود. این روند معمولا 30 دقیقه تا یک ساعت به طول می انجامد. در بسیاری از مواد پرکننده، لیدوکائین در فرمولاسیون این ماده وجود دارد، اما در صورت تمایل می توان قبل از تزریق از کرم های بی حس کننده موضعی استفاده کرد، یا قبل از تزریق، ناحیه تزریق را کمی یخ بزنیم. این روش هیچ عارضه یا ناراحتی را به دنبال نخواهد داشت، اگرچه ممکن است میزان کمی کبودی و تورم را تجربه کرد که میزان آن برای هر فرد متفاوت خواهد بود.

میزان ماندگاری تزریق ژل خط خنده

به طور کلی، طول عمر نتایج تزریق با مواد پرکننده اسید هیالورونیک حدود 6 ماه تا 18 ماه است. اگرچه در برخی موارد همزمان با افزایش تولید کلاژن در ناحیه این مدت دو سال و بیشتر شود.

عوارض جانبی با پرکننده های پوستی

بیشترین عوارض جانبی مشاهده شده با پرکننده ها تورم، قرمزی، درد، کبودی، سردرد، حساسیت به لمس، تشکیل توده و خارش در محل های تزریق است. این عوارض از نظر شدت خفیف هستند و معمولاً در مدت کمتر از یک هفته کاملا از بین خواهد رفت.

از آنجا که هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی در بدن است ، واکنش های کمی نسبت به این ماده در بدن وجود دارد. گاهی اوقات، توده ها یا گرانولوم ها می توانند در نزدیکی محل های تزریق ایجاد شوند. این عارضه جانبی را می توان با تزریق هیالورونیداز، آنزیمی که تخریب طبیعی اسید هیالورونیک موجود در پرکننده را تسریع می کند، معکوس کرد.

اقدامات لازم بعد از تزریق ژل خط خنده

 • عدم مصرف خودسرانه دارو بعد از تزریق ژل مانند آسپرین و داروهای استروئیدی
 • عدم دستکاری یا مالش ناحیه مورد نظر
 • استفاده از کمپرس یخ پس از تزریق
 • پرهیز از خم کردن سر در طول روز و هنگام خواب
 • عدم استفاده از مواد آرایشی در ناحیه تزریق ژل
 • مصرف زیاد مایعات و آب و استفاده از سبزیجات و میوه های تازه
 • عدم انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین

تزریق ژل خط خنده

بهترین مارک ژل برای تزریق خط خنده

در صورتی که قصد انجام تزریق ژل به مناطقی از صورت خود دارید بهتر است قبل از هر کاری کمی جستجو و تحقیق در مورد بهترین دکتر برای تزریق ژل، بهترین مارک فیلر، نحوه تزریق ژل، عوارض، مزایا و معایب آن انجام دهید.

وجود مارک ها و برندهای مختلفی از فیلرها و ژل ها در بازار موجب شده تا افراد نتوانند در انتخاب آنها به درستی تصمیم بگیرند. همچنین باید توجه داشت که انتخاب ژل بسته به ناحیه ای که تزریق می شود نیز بستگی دارد.

در مورد اینکه کدام ژل برای تزریق به خط خنده مناسب است، باید حتما با پزشک پوست خود مشاوره های لازم را انجام دهید. پزشک قبل از تزریق پوست و محل تزریق را به درستی مورد معاینه و بررسی قرار می دهد و با توجه به تجربه و سابقه کاری خود بهترین نوع ژل تزریق به خط خنده را برای هر فرد انتخاب خواهد کرد.

دکتر سعید مقدم

دکتر سعید مقدم

پوست، مو و زیبایی – مشاوره کاشت مو
ایشان انواع خدمات تزریقات پوستی از جمله تزریق بوتاکس و تزریق فیلر و دیگر خدمات زیبایی و درمانی پوست مانند میکرودرم ابریشن، کربوکسی تراپی جهت رشد مو، لاغری و …

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با دکتر سعید مقدم