دکتر سعید مقدم » تزریقات زیبایی » آیا تجربه تزریق ژل به صورت داشته اید؟
مدت زمان مطالعه۵ دقیقه

آیا تجربه تزریق ژل به صورت داشته اید؟

 • آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا بافت صورت با بالا رفتن سن حالت شل و افتادگی پیدا می کند؟
 • آیا تا به حال کنجکاو شده اید که دلیل علمی ایجاد چین و چروک در صورت چیست؟
 • آیا می دانستید که با بالارفتن سن چربی صوت کاهش پیدا می کند و در نتیجه صورت زیبایی خود را از دست می دهد و بافت صورت شل و آویزان می شود؟
 • شما هم نگران زیبایی صورت خود شده اید؟

احتمالا شما هم دنبال راهکارهای سنتی برای درمان صورت خود رفته اید و حتی شاید هزینه های هنگفتی را هم متحمل شده اید. شاید به صورت کوتاه مدت نتیجه مثبت گرفته باشید اما هنگامی که درمان خود را متوقف کرده اید دوباره علائم اولیه در صورت تان ظاهر شده اند. خیلی از افراد بوده اند که از حتی داروهای شیمیایی برای درمان صورت شان نتیجه مثبت نگرفته اند و در نتیجه از ادامه درمان نا امید شده اند. طبیعتا همه از پدیده تزریق ژل به عنوان یک راهکار درمانی برای رفع ضایعات پوستی مطلع هستند. اما آیا می دانید که فرایند تزریق ژل به چه صورت است؟ آیا تزریق ژل برای روی صورت همه افرادی که تجربه ژل را داشته اند نتیجه بخش بوده است؟ مزایای تزریق ژل به صورت آیا جبران عوارضی احتمالی که در پی خواهد داشت را دارد؟

از تزریق ژل یا فیلر چه میدانید؟

نازک شدن بافت های صورت و به دنبال آن ایجاد چین و چروک در نواحی مختلف صورت به دلایل مختلفی رخ می دهد. تزریق ژل با محو کردن خطوط ایجاد شده در نواحی مختلف صورت، دوباره زیبایی و شادابی را به شما باز می گرداند.

تزریق ژل به صورت از جمله روش های بسیار موثر در رفع چین و چروک و آثار پیری در چهره می باشد که اغلب توسط پزشکان پوست و زیبایی انجام می شود.

مراحل انجام تزریق ژل

در واقع فرآیند تزریق ژل در 4 مرحله کلی انجام می پذیرد؛

   • جلسه مشاوره پیش از انجام فرایند تزریق ژل به منظور بررسی وضعیت ظاهری صورت شخص انجام می پذیرد تا بتوان نقاط مناسب تزریق ژل شناسایی شود.
   • در مرحله بعدی، نواحی که تزریق ژل انجام شده است با یک ماده ضدعفونی کننده پاک می شود. به منظور کاهش درد از یک ژل خنک کننده یا یک پماد بی حسی استفاده می شود.
   •  در این مرحله ژل یا فیلر به ناحیه مورد نظر تزریق می شود. مدت زمان تزریق ژل یا فیلر برعکس دیگر عمل های زیبایی کوتاه تر از آنچه که فکر می کنید. در اکثر مواقع کل فرایند در 15 دقیقه انجام می پذیرد. البته این نکته را هم باید مدنظر قرار دهید که بسته به تعداد نواحی تزریق ممکن است تا حدود یک ساعت هم زمان ببرد.
   • در آخرین مرحله فرایند تزریق ژل نواحی نشانه گذاری پاکسازی می شود. به منظور کاهش درد و تورم ایجاد شده بیمار باید از یک بسته یخ به منظور تسریع در فرایند بهبودی استفاده کند.

تزریق ژل چه عوارضی در پی دارد؟

تزریق ژل به دلیل اینکه ماهیتا یک نوع ماده شیمیایی هستند بسته به نوع کیفیت ماده به کار برده شده و مدت ماندگاری آن می تواند عوارض کم تا عوارض غیر قابل جبران پذیری داشته باشد. تمامی هر آنچه که باید از تزریق ژل بدانید، طی یک جلسه مشاوره به شما گفته خواهد شد. اینکه آیا مزایای آن و مهم تر، هدفی که شما از تزریق ژل دارید تا به چهره ایده آل خود برسید.آیا می توانید از عوارض آن چشم پوشی کنید. در نهایت تصمیم شما است که آیا فرم رضایت را امضا کنید یا خیر؟ در هرصورت توصیه می کنیم پیش از هر اقدامی با این عوارض آشنا شوید؛

   •  محل تزریق ژل دچار عفونت می شود.
   •  تورم ناحیه ای که ژل تزریق شده است.
   •  قرمزی پوست
   • پوست دچار کبودی می شود.
   •  ایجاد اسکار بر روی پوست
   • ظاهر شدن خون مردگی
   • نمایان شدن آکنه و…

از دیگر عوارض نادر تزریق ژل در بعضی از موارد حتی مشاهده شده است که منجر به انسداد عروق خونی شده است که در حال وحشتناک حتی ممکن است که منجر به نابینایی و مرگ فرد شود که این مورد زمانی پیش می آید که ژل تزریقی یک رگ خونی را انسداد کرده است.

این نکته را مدنظر داشته باشید که ممکن است که شما برای بهبود ضایعه پوستی خود تنها کاربرد ژل شما را به نتیجه مطلوب نرساند. همچنین مراجعه به یک پزشک پوست خوب و با تجربه در این امر می تواند احتمال بروز هر گونه عارضه ناشی از تزریق فیلر را کاهش دهد.

ضمن اینکه ناحیه ای که ژل به آن تزریق شده است باگذشت زمان به حالت اولیه بازمی گردد. بنابراین پیشنهاد می شود که تزریق ژل در فواصل زمانی معینی انجام پذیرد.

مراقبت های بعد از تزریق ژل را فراموش نکنید!

در رابطه با اینکه چه مدت طول می کشد تا فرد بهبود یابد و به شرایط عادی خود بازگردد نمی توان به طور قطعی گفت که همه افراد شرایط یکسانی را تجربه می کنند و با توجه به نوع فیلر مورد استفاده متفاوت است. اما به همه افراد توصیه می شود به منظور جلوگیری از حاد شدن عوارض احتمالی بهتر است که 24 الی 48 ساعت از انجام فعالیت های فیزیکی سنگین خودداری کنید.

 

دکتر سعید مقدم

دکتر سعید مقدم

پوست، مو و زیبایی – مشاوره کاشت مو
ایشان انواع خدمات تزریقات پوستی از جمله تزریق بوتاکس و تزریق فیلر و دیگر خدمات زیبایی و درمانی پوست مانند میکرودرم ابریشن، کربوکسی تراپی جهت رشد مو، لاغری و …

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با دکتر سعید مقدم