دکتر سعید مقدم » لاغری موضعی » رفع چربی و لاغری موضعی بدن با دستگاه کویتیشن
مدت زمان مطالعه۵ دقیقه

رفع چربی و لاغری موضعی بدن با دستگاه کویتیشن

اگر شما هم به آن دسته از افرادی تعلق دارید که از اضافه وزن زیاد رنج می برید و بدین ترتیب اعتماد به نفس و زیبایی اندام خود را از دست داده اید، بدون شک بارها و بارها به انجام روش های لاغری موضعی فکر کرده اید. لاغری موضعی با دستگاه آر اف کویتیشن یکی از موثرترین روش های لاغری و کاهش سایز در نواحی گوناگون نظیر شکم، پهلو و ران است. استفاده از این روش به ویژه به افرادی که سلولیت داشته و از طریق رژیم غذایی و ورزش موفق به کاهش وزن و رسیدن به اندام ایده آل نشده اند، توصیه می شود. حال شاید این سوال ذهنتان را به خود مشغول کرده باشد که منظور از لاغری موضعی با دستگاه آر اف کویتیشن چیست؟

بهترین روش لاغری موضعی

لاغری موضعی با کویتیشن چیست؟

کویتیشن اولتراسونیک که در زبان لاتین آن را تحت عنوان Ultra Cavitation نامگذاری می کنند، روشی غیر تهاجمی به منظور از بین بردن چربی های موجود در یک ناحیه و لاغری موضعی آن می باشد. جالب است بدانید که در این روش برخلاف لیپوساکشن سنتی هیچ چاقو و یا سوزن تیزی به کار گرفته نمی شود، بیمار بیهوش نشده و هیچ نوع جراحی بر روی وی انجام نمی شود. همین امر موجب محبوبیت این روش نخست در میان مردم اروپا و سپس در میان تمام مردم دنیا شد.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که در روش لاغری موضعی سول های چربی با به کارگیری امواج صوتی دارای فرکانس پایین حذف می شوند. این در حالی است که سایر بافت ها و اندام های بدن تحت تاثیر این تکنولوژی آسیب نخواهند دید. زمانی که غشای سلولی چربی یا به عبارت ساده تر بافت چربی تخریب می گردد، تری گلیسیرید موجود در میان سلول ها تخلیه و تبدیل به اسیدهای چرب آزاد و گلیسرول می شود. لازم به ذکر است که امکان دفع اسیدهای چرب آزاد از طریق لنف میسر می باشد. این اسیدها در مرحله بعد به کبد فرد انتقال پیدا کرده و پس از متابولیزه شدن در این عضو از بدن فرد خارج می گردند.

تجربه لاغری با کویتیشن

همان گونه که می دانید، شکم یکی از نواحی ای است که چربی اضافی زیادی را در خود جمع کرده و بدین ترتیب تناسب اندام فرد را از بین می برد. لازم به ذکر است که از بین بردن چربی های شکم نیازمند زمانی طولانی بوده و صبر زیادی می طلبد. اکثر افرادی که قصد لاغری موضعی در ناحیه شکم را دارند، غالبا از پروسه طولانی لاغری از طریق ورزش و رژیم غذایی ناامید شده اند. چنین افرادی لاغری با دستگاه آر اف کویتیشن را روشی مناسب برای رهایی از شر چربی های شکم می دانند.

همان گونه که پیش تر نیزاشاره کردیم، این روش لاغری موضعی از طریق به کارگیری نیروی امواج ارتعاشات و ایجاد لرزش هایی در قسمت های زیرین پوست موجبات از بین رفتن چربی ها را فراهم می سازد. جالب است بدانید که سلول های چربی نمی توانند در برابر لرزش های ایجاد شده مقاومت کرده و در نتیجه ذوب می شوند. این سلول ها در نهایت توسط کبد یا ادرار از بدن دفع می شوند.

دقیق بودن دستگاه لاغری کویتیشن موجب شده است که استفاده از آن برای لاغری موضعی در ناحیه شکم عوارض قابل توجهی را به دنبال نداشته باشد. احساس درد و قرمزی پوست شکم نیز از عوارض گذرای روش لاغری موضعی در ناحیه شکم می باشد.

تجربه لاغری با کویتیشن

کویتیشن یا آر اف؟ کدام یک بهتر است؟

لازم به ذکر است که هر دو روش کویتیشن و آر اف برای دستیابی به لاغری موضعی بسیار مفید هستند. همان گونه که می دانید؛ هر یک از روش های زیبایی و حتی درمانی ضمن برخوداری از مزایای متعدد، معایب گوناگونی نیز دارند. نتایج تحقیقات انجام شده در این زمینه حاکی از آن است که لاغری موضعی با به کارگیری روش کویتیشن اولین و بهترین روش موجود برای لاغر شدن و دستیابی به اندام دلخواه می باشد.

اگر چه لاغری با استفاده از دستگاه آر اف نیز امکان پذیر است، اما استفاده از این روش به زنان باردار و شیرده یا آن دسته از افرادی که از بیماری های شدید رنج می برند و یا پوستی حساس دارند، توصیه نمی شود. حال شاید این سوال ذهنتان را به خود درگیر کرده باشد که کدام یک از روش های فق الذکر برای لاغری مناسب تر هستند؟

گفتنی است که هر یک از روش های مذکور دارای مزایا و معایب خاص خود بوده و نمی توان گفت که یکی از آن ها بر دیگری برتری کامل دارد. آنچه موجب تمایز این دو روش می شود، شرایط و ویژگی های فرد متقاضی است. بنابراین پزشک پوست با توجه به شرایط فرد تصمیم به استفاده از یکی از روش های نام برده می گیرد.

عوارض کویتیشن شکم

تا بدین جا به معرفی این روش لاغری پرداخته و به مقایسه مختصر آن ها روی آوردیم. حال می خواهیم بدانیم کویتیشن شکم چه عوارض احتمالی را برای فرد به دنبال خواهد داشت. اگر شما هم جزء متقاضیان انجام این روش لاغری با دستگاه آر اف کویتیشن در ناحیه شکم هستید، تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

جالب است بدانید که استفاده از دستگاه های غیر استاندارد و یا تنظیم غیر اصولی این دستگاه ها می تواند عوارض بسیار خطرناکی نظیر ابتلا به کبد چرب، سوختگی پوست شکم، بازگشت چاقی، ظهور گوشت اضافه در ناحیه شکم، تب شدید و… را برای فرد به دنبال داشته باشد.

قبل و بعد از کویتیشن

هزینه جلسات کویتیشن لاغری

شاید برایتان جالب باشد بدانید که لاغری موضعی با کویتیشن در مقایسه با سایر روش های لاغری هزینه کمتری را برای شما در پی خواهد داشت. برای مثال آن دسته از افرادی که به انجام عمل لیپوساکشن برای دستیابی به اندام ایده آل روی می آورند، ناچار به پرداخت هزینه هایی بسیار سنگین هستند. این در حالی است که در صورت روی آوردن به روش لاغری با کویتیشن مجبور به پرداخت هزینه های چندان زیاد نخواهید بود.

دکتر سعید مقدم

دکتر سعید مقدم

پوست، مو و زیبایی – مشاوره کاشت مو
ایشان انواع خدمات تزریقات پوستی از جمله تزریق بوتاکس و تزریق فیلر و دیگر خدمات زیبایی و درمانی پوست مانند میکرودرم ابریشن، کربوکسی تراپی جهت رشد مو، لاغری و …

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با دکتر سعید مقدم