دکتر سعید مقدم » جوانسازی پوست » کربوکسی تراپی دور چشم چه مزایایی دارد؟
مدت زمان مطالعه۶ دقیقه

کربوکسی تراپی دور چشم چه مزایایی دارد؟

کربوکسی تراپی دور چشم، یکی از روش های درمان پف و سیاهی دور چشم است. همچنین از این روش برای از بین بردن چین و چروک اطراف چشم و جوانسازی صورت استفاده می شود. اطراف چشم جز مناطق حساسی است که به علت نازکی پوست آن، سریعتر از سایر نواحی صورت دچار چین و چروک می گردد. همچنین گاهی افراد به دلیل ارثی یا داشتن بیماری های مختلف و زمینه ای، دارای سیاهی اطراف چشم هستند. استفاده از کرم های دور چشم اولین راه پیشگیری و درمانی برای از بین بردن این مشکل است. اما گاهی استفاده از این محصولات نیز نتیجه مطلوبی به همراه ندارد بنابراین روش های درمانی دیگر جایگزین استفاده از محصولات بهداشتی شدند که کربوکسی تراپی یکی از آنهاست. در ادامه به بررسی این روش و نکات مربوط به آن پرداخته شده است.

 

کربوکسی تراپی و چگونگی تاثیر آن بر جوانسازی پوست

 

کربوکسی تراپی دور چشم، روشی است که در آن دی اکسید کربن به زیر پوست تزریق می گردد. هنگامی که غلظت گاز دی اکسید کربن در ناحیه از بدن افزایش پیدا کند، بدن برای کاهش آن و برقراری تعادل بین میزان اکسیژن و دی اکسید کربن خون، میزان اکسیژن رسانی و خونرسانی را به آن ناحیه افزایش می دهد و بدین ترتیب، تعادل بین میزان دی اکسید کربن و اکسیژن برقرار می شود. به طور کلی تزریق دی اکسید کربن در زیر چشم موجب می شود که گلبول های قرمز خون که از طریق ریه ها O2 (اکسیژن) را به سراسر بدن ما منتقل می کنند، به صورت موضعی تحریک شوند. به این ترتیب، کربوکسی تراپی باعث می شود گلبول های قرمز خون اکسیژن اضافی را به ناحیه مورد نظر برسانند. همچنین CO2 رگهای خونی را پهن کرده و جریان خون را افزایش می دهد. CO2 به گلبول های قرمز خون نفوذ کرده و با اکسیژن واکنش نشان می دهد و این باعث تولید HCO3 (کربنات هیدروژن) می شود. این ماده نیز به نوبه خود باعث کاهش مقدار pH در گلبول های قرمز خون می شود. هرچه مقدار pH کمتر باشد، اکسیژن بیشتری از اکسی هموگلوبین آزاد می شود. اکسیژن آزاد شده توسط سلولهای بافتی جذب شده و متابولیسم سلولی را فعال می کند. اکسیژن بیشتر باعث بازسازی بافتی قوی تر و سریعتر می شود. به طور کلی، هرچه اکسیژن بیشتر و متابولیسم سلول شدیدتر باشد، و در صورت بروز پیری پوست، سیاهی تیرگی و جای زخم، توانایی خود ترمیمی پوست نیز بیشتر می گردد. برای انجام کربوکسی تراپی زیر چشم می توانید به بهترین دکتر پوست و مو در غرب تهران، دکتر سعید مقدم مراجعه نمایید.

مزایای استفاده از کربوکسی تراپی چشم

 

از بین بردن پف و سیاهی دور چشم : از مهم ترین مزایای استفاده از این روش، از بین بردن پف و سیاهی دور چشم است. برای رفع این مشکل بسته به شدت آن، 3 تا 6 بار کربوکسی تراپی لازم است. با کربوکسی تراپی چربی های زیر چشم کاهش یافته و پف آن از بین می رود. دایره ها و مناطق تیره به علت افزایش گردش خون از بین رفته و کمرنگ می شوند. گلبول های قرمز پس از تزریق گاز در زیر پوست، اکسیژن را در بافت ها آزاد می کنند و این باعث می شود ناحیه با سرعت بیشتری تغذیه رسانی شود در نتیجه سلول ها عملکرد بهتری دارند و تولید کلاژن و الاستین در اپیدرم و درم تحریک می شود.

از بین بردن چین و چروک : برای از بین رفتن چروک و کشیدگی های دور های چشم حداقل 4 جلسه کربوکسی تراپی نیاز است. در این حالت نیز با افزایش خونرسانی و تغذیه سریع و شدید سلول ها، تولید کلاژن در بافت ها و ماتریکس بین سلولی تحریک شده و موجب صاف و یکدست شدن پوست در اطراف چشم می گردد. البته استفاده از کرم های زیر چشم همزمان با کربوکسی تراپی می تواند نتایج بهتری را حاصل کند. گاهی ممکن است ورم چشم پس از کربوکسی تراپی نیز مشاهده گردد که طبیعی است زیرا گاز دی اکسید کربن به آن ناحیه تزریق شده است و تا از بین رفتن این گاز و حل شدن آن در خون ممکن است این ورم موقتی وجود داشته باشد.

از روش های دیگری مانند تزریق ژل، تزریق بوتاکس، میکرودرم آبریژن، پلاسماجت و … می توان برای جوانسازی پوست صورت و زیبایی هر چه بیشتر آن استفاده کرد.

کربوکسی-تراپی-زیر-چشم

عوارض کربوکسی تراپی دور چشم

 

کربوکسی تراپی، روشی است که در آن گاز دی اکسید کربن باید به صورت دقیق و در نزدیکترین لایه به سطح پوست صورت گیرد. بنابراین اگر میزان حجم گاز تزریقی زیاد باشد و در لایه عمیق پوست تزریق گردد، ممکن است عوارضی را ایجاد کرده و نتیجه مطلوب را ایجاد نکند. بنابراین تزریق گاز باید توسط دکتر پوست و مو انجام گیرد و تزریق آن در سالن های زیبایی ممنوع و غیر قانونی است. اگر می خواهید از این روش استفاده گنید به دنبال بهترین دکتر در شهر محل سکونت خود باشید. به عنوان مثال دکتر پوست و مو در سعادت آباد و یا بهترین دکتر پوست در غرب تهران می توانند گزینه های بسیار مناسبی برای انجام این روش باشند. با اینکه کربوکسی تراپی یک درمان زیبایی غیر جراحی است و توسط FDA تایید شده است، هنوز شایعاتی درباره کربوکسی تراپی وجود دارد، مانند داستان هایی درباره کور شدن با استفاده از کربوکسی تراپی دور چشم. اما هیچ کس توسط کارپوتراپی کور نشده است و در سراسر جهان، میلیون ها درمان توسط این روش انجام شده است. بنابراین هیچگونه عوارض خاص و تهدید کننده سلامتی از این روش گزارش نشده است.

ماندگاری کربوکسی تراپی دور چشم

 

ماندگاری این روش و همچنین قیمت کربوکسی تراپی دور چشم، بسته به میزان جلسات مورد نیاز و همچنین شدت چین و چروک، پف و یا تیرگی اطراف چشم می تواند متغیر باشد. بنابراین کربوکسی تراپی دائمی نیست و ماندگاری آن به عواملی مانند سن و همچنین شدت تیرگی ها و چروک ها بستگی دارد. از تزریق فیلر زیر چشم نیز می توان برای درمان چین و چروک و تیرگی زیر چشم نیز استفاده کرد.

مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی دور چشم

 

درمان با کربوکسی تراپی معمولاً 15 دقیقه بیشتر طول نمی کشد. تزریقات دی اکسید کربن دردناک نیستند، اما احساس سوزش مختصر همراه قرمزی پوست و کمی تورم ایجاد می کنند. ورم زیر چشم پس از کربوکسی تراپی نیاز به درمان خاصی ندارد و پس از 10 الی 20 دقیقه به طور خود به خودی رفع می گردد. عدم قرارگیری در معرض آفتاب و پرهیز از شستشو استحمام تا 24 ساعت پس از کربوکسی تراپی نیاز است.

دکتر سعید مقدم

دکتر سعید مقدم

پوست، مو و زیبایی – مشاوره کاشت مو
ایشان انواع خدمات تزریقات پوستی از جمله تزریق بوتاکس و تزریق فیلر و دیگر خدمات زیبایی و درمانی پوست مانند میکرودرم ابریشن، کربوکسی تراپی جهت رشد مو، لاغری و …

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با دکتر سعید مقدم